All Friday results, next round schedule – Orange County Register

0

Friday’s game scores and updated schedule for the next round of the CIF-SS and LA City football playoffs.

CIF-SS

FRIDAY RESULTS

SECTION 2

First round

Alemany 45, Bishop Diego 14

Bishop Amat 44, Yorba Linda 21

Inglewood 26, Saint-Bonaventure 10

Edison 42, Murrieta Valley 14

Lutheran Orange 49, Simi Valley 13

Corona del Mar 42, Warren 35

Vista Murrieta 40, Cajon 27

Sierra Canyon 42, JSerra 35

SECTION 3

First round

Valley of apples 21, Valley of citrus fruits 16

Glendora 35, Downey 14

Rancho Cucamonga 21, Saugus 7

Eastvale Roosevelt 34, San Clemente 28

Foothill 31, Ayala 14 (Thursday)

Serra 40, Chaminade 14

Loyola vs Villa Park at El Modena HS, Saturday, 7 p.m.

Etiwanda 46, Oak Hills 20

SECTION 4

First round

Long Beach Poly 56, Trabuco Hills 28

Upland 24, Saint-Paul 13

Bonita 33, Jurupa Hills 14

Cypress 35, Palos Verdes 27

La Serna 49, Orange 14

Lawndale 34, West Ranch 14

Saint Francis 47, Irvine 20

Chaparral 23, Palm Desert 0

SECTION 5

First round

La Habra 31, Tustin 14

Valencia 45, Rio Mesa 13

Summit 22, El Toro 21 (OT)

Chino Hills 17, Sainte-Geneviève 7

El Modena 23, Dana Hills 20 (OT, Thursday)

Beaumont 30, San Jacinto 28

Riverside North 48, Capistrano Valley 21

Christian Oaks 41, Oxnard Pacifica 33

SECTION 6

First round

Camarillo 17, Millikan 14

Culver City 21, Shadow Hills 9

Nord Vista 27, Monrovia 25

Temecula Valley 43, North Torrance 20

Newport Harbor 38, Sunny Hills 28

Santa Barbara 36, ​​Campbell Pavilion 20

Santa Ana 42, Mayfair 33

Dominguez 56, Yucaipa 22

SECTION 7

First round

Pasadena 50, Thousand Oaks 13

La Mirada 35, Golden Valley 29

Leuzinger 44, El Rancho 12

Thomas Aquinas 49, Xavier Prep 12

Mira Costa 35, Pacifica 14 (Thursday)

Alta Loma 33, Troy 26

Rio Hondo Prep 37, Charter Oak 30

Saint-Pie X-St. Matthias 34, Heritage 7

SECTION 8

First round

Highland 40, Muir 7

California 13, Palm Springs 7

Ramona 42, Cerritos Valley Christian 13

Serrano 14, Canyon Temescal 13

Elsinore 37, Santa Ynez 10

Silverado 32, Brea Olinda 21

El Dorado 28, Orange Vista 21

Buena 31, Paraclet 7

SECTION 9

First round

Laguna Beach 42, Chino 21

Claremont 12, Arroyo 0

St. Margaret’s 48, Hueneme 6

San Dimas 20, Covina West 6

West 42, Lompoc 35

Colony 42, Portola 21

Rancho Mirage 35, Ontario Christian 28

Ventura 37, Eisenhower 27

SECTION 10

First round

Salesian 20, Segerstrom 17

Fillmore 56, Coachella Valley 20

Cathedral City vs Katella at Glover Stadium, Saturday, 7 p.m.

Saint-Antoine 41, Schurr 7

Kaiser 49, South Torrance 28

Northview 30, Garden Grove 14

Covina 45, Laguna Hills 7

Palmdale 38, Torrance West 29

SECTION 11

First round

Village Christian 35, Cantwell-Sacré-Cœur 20

Twentynine Palms 33, Meunier 6

Granite Hills 47, Grande Terrasse 42

Long Beach Jordan 46, Edge of the World 22

Torrance 19, Burbank Burroughs 14

Vista del Lago 7, Nordhoff 0

Northwood 35, Big Bear 21

Riverside Poly 49, Baldwin Park 22

SECTION 12

First round

Compton 58, Costa Mesa 0

Walnut 17, Santiago 0

Tahquitz 56, Harvard-Westlake 33

Vallée Victor 55, Barre Diamant 36

Pasadena Poly 20, Westminster 5

Quartz Hill 28, lakeside 21

Rosemead 28, Rancho Alamitos 7

Woodbridge 24, Norwalk 21

SECTION 13

First round

Pasadena Sud 21, Magnolia 14

Western Christian 22, Riverside Prep 13

San Gabriel 12, Jurupa Valley 8

Montclair 26, West Valley 25

San Bernardino 33, Estancia 26

Anaheim 45, Trinity 6 Classic Academy

Arlington 22, Cerritos 20

Heritage Christian 30, Bassett 28

SECTION 14

First round

Hawthorne 15, CA Military 0

Indian sources 8, Verbum Dei 0

Rialto 40, Artesia 28

Garey 24, Azusa 7

Alhambra 49, Santa Rosa Academy 14

Anza Hamilton 31, Bosco Tech 27

Pomona 40, El Monte 16

Loara 30, Nuview Bridge 8 (Thursday)

8 MEN’S FOOTBALL

CIF-SS

SECTION 1

Quarter-finals, as indicated

Sage Hill 26, Chadwick 20 (OT)

Cate 39, Windward 3

SECTION 2

First round, as shown

CSDR 70, Santa Clarita Christian 12

Santa Maria Valley Christian 70, Cornerstone Christian 28

Avalon 66, Lutheran California 8

Coast Union 75, Baptist Calvary 12

Hesperia Christian 51, Laguna Blanca 12

Lancaster Baptist 34, Rolling Hills Prep 20

Christian united with Faith Baptist, Saturday, 1 p.m.

CALENDAR

SECTION 1

Quarter-finals, Friday 12 November, unless otherwise specified

Norco (8-2) vs. Mater Dei (8-0) at Santa Ana Stadium, 7 p.m.

Mission Viejo (9-1) at Centennial (10-0), 7 p.m.

Santa Margarita (6-4) vs. Servite (8-2) at Orange Coast College, Thursday, 7 p.m.

Los Alamitos (9-1) at St. John Bosco (9-1), 7 p.m.

SECTION 2

Quarter-finals, Friday, November 12

Alemany (6-3) at Bishop Amat (8-3)

Edison (8-3) at Inglewood (9-0)

Lutheran Orange (7-4) at Corona del Mar (9-2)

Sierra Canyon (5-4) at Vista Murrieta (9-2)

SECTION 3

Quarter-finals, Friday, November 12

Glendora (11-0) at Apple Valley (8-3)

Rancho Cucamonga (6-5) at Eastvale Roosevelt (7-4)

Buttress (10-1) at Serra (6-4)

Etiwanda (11-0) against TBD

SECTION 4

Quarter-finals, November 12

Long Beach Poly (8-3) at Upland (6-5)

Bonita (9-2) at Cypress (9-2)

Lawndale (7-3) at La Serna (9-2)

Saint Francis (8-2) at Chaparral (7-4)

SECTION 5

Quarter-finals, Friday, November 12

La Habra (6-5) at Valence (5-4)

Chino Hills (6-5) at the top (9-2)

El Modène (7-4) at Beaumont (8-3)

Oaks Christian (5-6) at Riverside North (11-0)

SECTION 6

Quarter-finals, Friday, November 12

Camarillo (7-4) at Culver City (7-3)

Temecula Valley (8-3) at Norte Vista (10-0)

Port of Newport (4-7) to Santa Barbara (8-3)

Santa Ana (8-2) at Dominguez (9-2)

SECTION 7

Quarter-finals, Friday, November 12

Pasadena (8-2) at La Mirada (6-4)

Thomas Aquinas (6-5) at Leuzinger (7-4)

Alta Loma (8-3) at Mira Costa (6-5)

Saint-Pie X-St. Matthias (9-2) at Rio Hondo Prep (10-1)

SECTION 8

Quarter-finals, Friday, November 12

California (7-4) at Highland (9-2)

Ramona (10-1) at Serrano (8-3)

Elsinore (8-3) to Silverado (6-5)

Buena (8-3) at El Dorado (8-3)

SECTION 9

Quarter-finals, Friday, November 12

Laguna Beach (10-1) in Claremont (6-5)

Sainte-Marguerite (7-4) at San Dimas (8-3)

Colony (4-6) to Western (8-2)

Rancho Mirage (7-3) at Ventura (6-4)

SECTION 10

Quarter-finals, Friday, November 12

Fillmore (8-3) at Salesian (8-3)

St. Anthony (7-4) v. To be determined

Kaiser (5-5) at Northview (5-6)

Palmdale (7-3) at Covina (8-3)

SECTION 11

Quarter-finals, Friday, November 12

Village Christian (9-1) at Twentynine Palms (8-1)

Long Beach Jordan (6-5) at Granite Hills (8-3)

Vista del Lago (8-3) at Torrance (6-4)

Northwood (6-5) at Riverside Poly (7-4)

SECTION 12

Quarter-finals, Friday, November 12

Compton (5-5) to Noyer (8-3)

Victor Valley (6-5) at Tahquitz (5-4)

Pasadena Poly (7-3) at Quartz Hill (5-4)

Rosemead (6-5) at Woodbridge (4-7)

SECTION 13

Quarter-finals, Friday, November 12

South Pasadena (6-5) at Western Christian (7-2)

San Gabriel (9-2) at Montclair (7-4)

Anaheim (7-4) at San Bernardino (6-4)

Heritage Christian (5-5) at Arlington (3-8)

SECTION 14

Quarter-finals, Friday, November 12

Indian Springs (4-5) at Hawthorne (5-5)

Rialto (5-6) at Garey (8-3)

Alhambra (5-6) at Anza Hamilton (6-4)

Loara (5-6) at Pomona (5-6)

THE CITY

FRIDAY RESULTS

FIRST DIVISION

First round

Dorsey 48, Chatsworth 13

Cleveland 22, Huntington Park 8

Arleta 29, Carson 28

Canoga Park 35, Franklin 34 (OT)

Reseda 33, Granada Hills 0

Eagle Rock 27, Dymally 6

South East def. Crenshaw, package

Venice 62, Kennedy / GH 34

SECTION II

First round

El Camino Real 27, Chavez 6

Jefferson 24, Frémont 20

Hawkins 26, LA Wilson 20

Westchester 41, grant 14

LA Hamilton 42, Heritage 14

Verdugo Hills 20, Marquez 8

Maywood CES 14, bell 7

Fairfax 35, North Hollywood 10

SECTION III

First round

Taft 41, Los Angeles 12

View Park 32, Contreras 29

Crafts 22, Monroe 20

Narbonne 14, Santee 0

Panorama 14, Sun Valley Poly 0

Sylmar 30, Washington 14

New models Watts def. Torres, package

San Fernando 22, Mendez 12

EIGHT-MAN

Quarter-finals, Friday

USC Hybrid 46, Animo Robinson 16

LA Jordan 57, Fulton 3

CALENDAR

OPEN DIVISION

Quarter-finals, Friday, November 12, 4 p.m.

Garfield (8-2) at Banning (7-1)

Birmingham (5-5) at Lincoln (10-0)

South gate (8-1) to the palisades (10-0)

LA Roosevelt (7-3) at San Pedro (8-1)

FIRST DIVISION

Quarter-finals, Friday, November 12, 4 p.m.

Cleveland (6-2) at Dorsey (9-2)

Canoga Park (6-4) in Arleta (9-2)

Eagle Rock (7-3) at Reseda (8-2)

South East (6-4) to Venice (5-3)

SECTION II

Quarter-finals, Friday, November 12, 4 p.m.

Jefferson (7-4) at El Camino Real (3-7)

Hawkins (6-4) at Westchester (3-7)

Verdugo Hills (7-4) vs. Los Angeles Hamilton (7-3)

CES from Maywood (8-3) to Fairfax (4-5)

SECTION III

Quarter-finals, Friday, November 12, 4 p.m.

Park view (3-5) to Taft (4-7)

Manual Arts (5-6) in Narbonne (1-8)

Sylmar (4-7) to Panorama (6-5)

New Watts designs (5-4) at San Fernando (3-6)

EIGHT-MAN

Semi-finals, November 12, 4 p.m.

USC Hybrid (4-6) at North Valley Military (7-2)

Los Angeles Jordan (3-1) at Sotomayor (5-2)


Source link

Share.

Leave A Reply